Bireysel Emeklilik Sigortası

2017 yılında yürürlüğe giren Bes (zorunlu bireysel emeklilik) çalışma yaşamında zorunlu olarak tasarrufa teşvik etmek amacıyla çıkarıldı. İstenildiğinde iptal edilebilen BES aslında otomatik olarak devreye giriyor ve şu an aktif şekilde uygulanıyor. TBMM Plan ve Bütçe komisyonundan geçtikten sonra resmi gazetede yayınlanarak sisteme dahil olan bireysel emeklilik sistemi yasal ölçülerde emekliliğin hak edilmesiyle birlikte ek gelir imkanı tanıyor. Katkı paylarının ödemelerinin %25 şeklinde belirlendiği primlerin aynı oranda devlet tarafından karşılanıyor olması %50 gibi bir tutarın hesabınıza yatması anlamını taşıyor. Dolayısıyla yatırılan her tutarın ikiyle çarpılarak hesaba aktarılması söz konusudur.

Bireysel Emeklilik Programında Vergi Mükellefiyeti Aranmıyor

Bireysel emeklilik programına katılabilmek için vergi mükellefi olmanız her hangi bir engel teşkil etmez. Bu nedenle ister mükellef olun ister olmayın BES programına katılabiliyorsunuz. Emekli Sandığı,Ssk veya Bağkur sistemi içerisinde kayıtlı tüm çalışanlar için geliştirilen bu model ile diğer vergi ödemelerinde indirim şansı yakalanabilmektedir. Ayrıca bireysel emeklilik sistemine dahil olan herkes Emeklilik Yatırım Fonlarından yararlanabiliyor. İsteğe bağlı olarak gelişen fon yatırımlarından size uygun bir fonu seçerek yatırmış olduğunuz birikimin daha kazançlı bir hale gelmesi hedeflenmektedir. Bunun yanı sıra emeklilik yatırım fonlarından elde edilecek gelir hiçbir şekilde vergiye tabi değildir ve net olarak kazanç çalışanın alacak hanesine işlenir.

Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi Sonunda Toplu Paranızı Alabilirsiniz

Birçok birikim sigortalarında olduğu gibi zorunlu bireysel emeklilik sistemi sonunda ister kısmen isterseniz birikiminizin tamamını alabilir veya Emeklilik Gelir Planına geçerek düzenli bir şekilde maaş alabilirsiniz. Tabi bütün bu avantajlardan yararlanabilmek için sistem içerisinde en az 10 yıl kalmanız ve hak ediş için 56 yaşına gelme şartları bulunmaktadır. Dolayısıyla çalışanın 45 yaşın altında olması bireysel emeklilik için yeterli bir kriter. Bunun yanı sıra söz konusu 10 yıllık süre sistemin içerisine her hangi bir noktada katılımınızdan sonra hesaplanmaya başlıyor. Bundan ötürü sisteme geçiş yaptıktan sonra 56 yaşına kadar geçen süre hesaplamalarda baz alınarak elde edilen getiri BES ölçülerinde karşılık bulmaktadır. Lütfen sormak istediklerinizi bizlere aktarın. Sizleri cevaplamaktan mutluluk duyarız.

BİREYSEL EMEKLİLİK SİGORTASI

Bireysel Emeklilik Sigortanız için En İyi Fiyatı Bulun!

Hemen şimdi Bireysel emeklilik sigortası sorgulaması yapın, teklifler karşınıza gelsin.

  • ✓ En İyi Fiyat Garantisi
  • ✓ %40 Fiyat Avantajı

Size en uygun Bireysel emeklilik sigortası fiyatını bulmak için bizi arayabilirsiniz.

Yardımcı olmamızı ister misiniz?

+90 (549) 274 05 54

 

Bireysel Emeklilik Sigortanız için En İyi Fiyatı Bulun!

Size uygun teklifleri verebilmemiz için bilgilerinizi doğru giriniz.

Müşteri Yorumları

Sizleri de DLG Sigorta farkını yaşamaya davet ediyoruz.

Memnuiyetinizi, istek ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız. Düşünceleriniz bizim için çok değerli...