Doğalgaz Tesisat Sigortası

Doğalgaz yaşamınıza girdiğinden bu yana oldukça avantajlı bir kullanım alanına dönüşmüş durumda. Fakat bu sistemin avantajları ile birlikte riskleri de taşıdığı dikkate alındığında yeni bir sigorta türü olan doğalgaz tesisat sigortası bu alanda ortaya çıkması muhtemel tehlikelerin maddi ve manevi açıdan telafisini hedeflemektedir. Kısaca izah etmek gerekirse; bilindiği üzere doğalgaz belirli kriterlerde bir tesisat döşenmesi sonucunda kullanıma geçilen bir algoritmadır. Bu hassas tesisat sürecinde tesisatı döşeyen firmanın hatalı tesisat döşemesi, ihmal veya yanlış bir takım uygulamaları ile dikkatsizlik neticesinde ortaya çıkabilen sorunlara karşı bu sigorta çeşidi ikameti kullanan kişiye bir takım haklar kazandırır.

Doğalgaz Tesisat Sigortasını Bir Paket Halinde Yaptırabiliyorsunuz

İsteğe göre ilerletilerek genişletilebilen doğalgaz tesisat sigortasında ortaya çıkan bedeni ve maddi zararların karşılanmasında birçok avantaj sunuyor;

  • Tesisatı döşeyen firma tarafından verilen taahhüdün yerine getirilmemesi durumunda sigorta ortaya çıkan zararı (sözleşme bedeli tutarında)karşılar. Kısaca bu teminatı açıklayalım; sözgelimi binanın doğal gaz tesisatı konusunda bir sözleşme ile anlaşma sağlanan firma sözleşme hükümlerine sadık kalmayıp belirlenen sürede tesisatı herhangi bir nedenle tamamlayamaması sonucunda ortaya bir zarar çıkması söz konusu olacaktır. İşte bu zarar sigorta kapsamında değerlendirilir ve karşılanır.
  • Montaj riskleri teminatı olarak adlandırılan bu teminat yine doğalgaz tesisat sigortası ile güvence altına alınmaktadır. Bu kapsamda montaj sırasında gerek yapının dönüştürülmesi gerekse bu dönüşümde kullanılan malzemelerin montajı esnasında hata ve dikkatsizlikten kaynaklanan yanlışlıkların yapılması ya da ihmal gibi nedenlerden dolayı tesisat üzerinde meydana gelen zararları kapsar.
  • Makine kırılması olarak adlandırılan sigorta teminat türünde 12 aylık bir süre zarfında iç tesisat işleminin de dahil olduğu süreçte bir sorun yaşanması durumunda devreye girmekte ve sözleşmede belirlenen bedel göz önüne alınmaktadır.

Bu noktada çok önemli bir uyarıda bulunalım. Sonuçta hizmet almak için maddi bir bedel ödeyenleri firmadan kaynaklanan zararlara karşı korumayı amaçlayan doğalgaz tesisat sigortasının geçerlilik kazanabilmesi için tesisat için anlaşma sağlanan firmanın sertifikalı olması gerekmektedir.

Ayrıca bu sigorta türü genel çerçevede firmalar tarafından verilen garantilerin dışında kalan zararları güvence altına almaktadır. Lütfen bizlere sormak istediklerinizi sitemiz üzerinde bulunan iletişim kanallarından aktarınız. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

DOĞALGAZ TESİSAT SİGORTASI

Doğalgaz Tesisat Sigortanız için En İyi Fiyatı Bulun!

Hemen şimdi Doğalgaz tesisat sigortası sorgulaması yapın, teklifler karşınıza gelsin.

  • ✓ En İyi Fiyat Garantisi
  • ✓ %40 Fiyat Avantajı

Size en uygun Doğalgaz tesissat sigortası fiyatını bulmak için bizi arayabilirsiniz.

Yardımcı olmamızı ister misiniz?

+90 (549) 274 05 54

 

Doğalgaz Tesisat Sigortanız için En İyi Fiyatı Bulun!

Size uygun teklifleri verebilmemiz için bilgilerinizi doğru giriniz.

Müşteri Yorumları

Sizleri de DLG Sigorta farkını yaşamaya davet ediyoruz.

Memnuiyetinizi, istek ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız. Düşünceleriniz bizim için çok değerli...