Hayat Sigortası

Risklerle dolu insan yaşamı ancak hayat sigortası ile güvenceye alınır. Bazen farkına varmadan spontane gelişen birçok yaşam riski ile burun buruna geliriz. İşte bu durumlarda hayat sigortası karşılaştığımız bütün tehlikelere karşı belki bizi fiziki olarak korumaz fakat olası bir yaralanma sonucunda tedavi masrafları ya da ölümle sonuçlanan bir süreçte kişinin geride bıraktığı sevenleri için önemli bir maddi teminat olarak karşımıza çıkmaktadır.

Poliçenizde bulunan seçenekler arasından kapsamlı bir hayat sigortasını seçmeniz durumunda olası bir kaza veya istenmeyen durum karşısında kısmen ya da kalıcı bir sakatlık yaşanması gibi durumlarda devreye giren hayat sigortası, kişi açısından karşılanması kolay olmayan masrafları ödeme zorunluluğunu ortadan kaldırır. Her bakımdan özel önemi bulunan hayat sigortası birçok farklı seçenek formunda düzenlenebilmektedir. Örneğin; Tasarruf amaçlı hayat sigortası ile yaralanma veya ani gelişen olaylar karşısında hayati risklere karşı düzenlenen yaşam sigortası kişisel tercihler doğrultusunda geliştirilirler.

Hayat Sigortasında Büyük Ve Güvenilir Kuruluş

Bilindiği gibi hangi sigortadan yararlanacaksanız yararlanın poliçenizi düzenleyen kuruluşun ciddiyeti, büyüklüğü ve güvenilirliği ilk etapta düşünülmesi gereken faktörlerdir. Bu nedenle profesyonel bakış açısına sahip güvenilir bir firma ile çalışmanız belki de yaşamınız boyunca bir kez başınıza gelebilecek bir olayda ikinci bir sigorta şirketini test etme şansı tanımaz. Dolayısıyla bu güne kadar yüzlerce vaka karşısında etik ve uluslar arası standartlar çerçevesinde hareket eden firmamızdan poliçesini düzenleyenlerin en sıkıntılı dönemlerinde yanlarında olmayı bilmiş ve taahhütlerini yasal çerçevede yerine getirmiş bir kuruluş olarak firmamızda düzenlemeniz akıllıca bir davranış olacaktır.

Hayat Sigortası Birikimli Ve Tam Koruma Olarak Düzenlenebiliyor

Genel olarak hayat sigortası iki ayrı başlık altında düzenlenmektedir. Bunlardan ilki birikime yönelik olan sigorta çeşididir.

Birikimli hayat sigortası: Genellikle olağan yaşantının devam ettiği koşullar sürdürülürken vefat durumuna ve tercihe göre poliçeye ilave edilecek yaralanma gibi konular teminat altına alınır. Bu sigorta biçiminde ayrıntı yasal mevzuat gereği prim ödemesinden yapılan kesintilerden arta kalan tutarın yatırımlara yönlendirilmesidir. Dolayısıyla bu sigorta türünde bir yandan yaşam garantisi altına alınır diğer yandan düzenli ödemeler yatırıma yönlendirilerek poliçe sahibinin bundan yararlanması sağlanır.

Tam koruma hayat sigortası: Bu model sigortada birikim hedeflenmediğinden sadece vefat ve yaralanma ile bu yaralanma sonrasında ortaya çıkan sakatlık durumlarında devreye girmektedir. Primleri biraz daha yüksek olmakla birlikte risk grubunda olduğunu düşünen kişiler açısından çok daha fazla tercih ediliyor. Primlerin birikimli hayat sigortasından farklı olarak yüksek olması bu sigorta çeşidinde teminatın yüksek olmasıdır. Söz gelimi birikimli hayat sigortasında vefat veya yaralanmalarda poliçe sahibine ödenecek tutar daha düşük olduğundan primleri de düşük olarak gerçekleşir.

Her iki sigorta çeşidinde ödeme yapılacak tutarlar farklı olsa bile;

 • Kaza neticesinde ölüm
 • Hastalıklarla birlikte gelişen maluliyet
 • Kaza sonucunda vefat
 • Kaza sonrasında ortaya çıkan tedavi giderler
 • Vefat ya da sakatlık oluşturan hastalıklar
 • İşsizlik
 • Toplu taşıma yapan araçlarda vefat
 • Birikim karşılığı teminat

Gibi birçok alanda kişinin sigortalanması mümkün olabilmektedir. Bu noktada hayat sigortası poliçesi en fazla 70 yaşına kadar geçerliliğini koruduğunu hemen hatırlatalım. Dolayısıyla hayat sigortasının yapıldığı tarihten itibaren son bulacağı yılda kişinin 70 yaşının üzerine çıkmaması durumu hesaplanan bir diğer ayrıntıdır.

Hayat Sigortasında Birçok Kolay Ödeme Yöntemleri Bulunuyor

Poliçesini düzenlediğimiz kişilerin prim ödemelerinde zorlanmamaları için geliştirilen kolay ödeme seçenekleri ile hayat sigortası yaptırabilmeleri tabiî ki mümkündür. Bu durumda ister nakit olarak ister kredi kartıyla periyodik ödemeleri gerçekleştirme esnekliği sağladığımız hizmetlerimiz isteğe göre;

 • 1 yıllık
 • 6 aylık
 • 3 aylık
 • Aylık

Şekilde ödemelerin dengelenmesi imkanı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ödemelerin hangi dönemlerde yapılacağı yine sizin ödeme kolaylıklarınıza göre şekillenerek tercihinize bırakılmaktadır. Bu nedenle kendi bütçenize uygun bir ödeme planına göre bir program yapabilme esnekliğine sahip oluyorsunuz.

Hayat Sigortasının Bitişi İle Farklı Avantajlar Sizleri Bekliyor

Belirlenen süre sona erdiğinde hayat sigortasının avantajları devam eder. Dilerseniz prim ödemelerinizden oluşan toplam tutarı çekebilir veya yarısını çektikten sonra kalan yarısını ömrünüzün sonuna kadar maaş olarak alabilirsiniz. Üçüncü bir alternatif olarak toplu parayı çekmeden ilk tercihten daha yüksek bir maaş almanız söz konusudur. Bu avantajların yanı sıra vergi mükellefi iseniz yapmış olduğunuz prim ödemelerini 4697 sayılı kanun çerçevesinde bildirmeniz durumunda vergi matrahından düşülebilmektedir. Dolayısıyla vergi indiriminden yararlandığınız bir sigorta ile bir yandan yaşamınızı maddi ve manevi olarak güvenceye altına alıyorsunuz diğer yandan vergi muafiyeti ile sigortanızın maliyetini düşürebiliyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken ödemesini gerçekleştirdiğiniz prim belgesini işyerinize ibraz etmenizdir.  Lütfen ayrıntılarla ilgili olarak aklınıza takılan soruları bizlere sormaktan çekinmeyiniz. Sitemizde bulunan iletişim seçeneklerimizden bizlere günün her saatinde ulaşabilir, ayrıcalıklı hayat sigortası avantajları hakkında bilgi talep edebilirsiniz, sizleri cevaplamaktan büyük mutluluk duyarız. Lütfen unutmayın hayatınız tesadüflere bırakılmayacak kadar değerlidir.

HAYAT SİGORTASI

Hayat Sigortanız için En İyi Fiyatı Bulun!

Hemen şimdi Hayat sigortası sorgulaması yapın, teklifler karşınıza gelsin.

 • ✓ En İyi Fiyat Garantisi
 • ✓ %40 Fiyat Avantajı

Size en uygun Hayat sigortası fiyatını bulmak için bizi arayabilirsiniz.

Yardımcı olmamızı ister misiniz?

+90 (549) 274 05 54

 

Hayat Sigortanız için En İyi Fiyatı Bulun!

Size uygun teklifleri verebilmemiz için bilgilerinizi doğru giriniz.

Müşteri Yorumları

Sizleri de DLG Sigorta farkını yaşamaya davet ediyoruz.

Memnuiyetinizi, istek ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız. Düşünceleriniz bizim için çok değerli...